Böcek Kütüphanesi
 Google Map

 

Art. No 709
HSC ULV cihazı, su ve yağ bazlı kimyasal maddelerin çok düşük hacim (5-40 micron) uygulamasında lider konumdadır.
Aerosol uygulama teknolojisinde, 20 yılı aşkın tecrübesiyle HSC mühendisleri en yüksek teknolojiyi sürekli uygular.
Artık haşere yok edicileri, dezenfektanları, deodorantları ve mantar yok edicilerin; hastane, okul, ev, restaurant, kooperatifler, tatil siteleri, seralar, yiyecek üreten yerler, mandıralar, depolar ve ahırlar gibi alanlarda daha emniyetli, çok daha etkili ve ekonomik bir şekilde kullanabilirsiniz.
 
  İlaçlama Makineleri                   Sunum

Art.No-703 İgeba Nebulator
Motor (ULV):1400 W Elk.
Motor 220 V, 50 Hz.
İlaç Tank Kapasitesi:5 - 8 - 10  lt.
İlaç Tüketimi:2,5 - 15  lt./h
İlaç Damla Çapı:1 - 30  mikron (ayarlanabilir)
İlaç Ayar Regülatörü:1 - 30 mikron arası manuel
İlaç Verimi:İlaç çıkış debisine bağlı olarak, ilaç damlalarının %70'i  istenilen ideal mikron ayarındadır.
İlaç Karışımı:EC, SC, WP
Boş Ağırlığı:4,5 kg.
Ölçüleri:52x25x36 (cm)
Art.No-701
Micronair AU8000 EH Sırt ULV Cihazı
Micronair AU8000 EH, döner başlık teknolojisine sahip, motorlu sırt ULV cihazıdır. Hava akımı, ilacın daha uzak mesafelere taşınmasını ve hedefin eksiksiz bir biçimde kaplanmasını sağlar. İnsektisit ve larvasitlerin hassas uygulamaları için idealdir.

Art.No-704
ASTRON SIRT ATOMİZÖRÜ
  modelleri, sıvı, toz ilaç uygulamaları yanında granül ilaç, gübre ve tohum serpme işlerini de yapabilecek teknik yapıya sahiptir. Kimyasal sıvı depo kapasitesi 14-20 lt. toz ilaç depo kapasitesi maksimum 12.5 kg ve granül atar depo kapasitesi 26 lt. olarak isteğe uygun seçeneklere sahiptir.
Art.No-706
İGEBA U 10 M ULV SİSLEME CİHAZI
Çok küçük hacim (Ultra Low Volume) tekniğine sahip pünömatik ilaçlama, belirli miktarda sıvıyı belirli damla büyüklüğünde hava ile taşıyarak istenilen alana püskürtme sistemidir. Bu sistem, su ilaç ve zamandan önemli oranda tasarruf sağlamakla birlikte, ilaçlamada üniform damla dağılımı, yüksek biyo yararlık ve çok iyi ekolojik etkinlik oluşturmaktadır.
Elektrikli veya benzin motorlu U.L.V. ilaçlama jeneratörleri depo ve fabrika gibi kapalı, sera vb. tarımsal alanların ilaçlanmasında, öncelikle seralarda kontrollü zerre çapı ve iyi bir dağılımla ilaçtan azami tasarruf sağlanmaktadır. Bu sonuç masraf ve maliyetleri en alt seviyeye indirilerek büyük ekonomi sağlanmasına neden olmaktadır.

ULV NEDİR ?
U.L.V. ( Ultra Low Volume ) son derece ince püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sisidir. Haşereleri yok etmede en az etken madde ile en üstün, kalıcı, etkili, gerçekçi ve en ekonomik mücadeleyi sağlar. U.LV tekniği ile oluşan zerrecikler Tarım Bakanlığı Test Müdürlüğ'nün verilerine göre 38,-68 mikron büyüklüğündedir. Uçan ve yürüyen haşereleri anında etkiler,hızla yok eder ve çok uzun süre etki gücünü sürdürür.
İlaç partiküllerinin havada askıda kalma süresi=Randımandır
U.LV. ( soğuk sisteme ) ile amaç, ilaçlı suyu ( solüsyon) havada uzun süre kalacak şekilde partiküllere bölerek hava ile temas süresini uzatıp ilaçlamada kesin sonuca gitmektir. İlaç damlacıkları havada rüzgarın tesiri ile yayıldığından, rüzgar faktörü önem kazanmaktadır. Rüzgarın durgun olduğu sabah ve akşam gün batımı yapılan ilaçlama özellikle uçan insektisitlerin havada yoğun olduğu saatlere rastlar. Saatte 10-15 km. hızla yapılan ilaçlama idealdir. U.LV sistemi bu değişik özelliklerinden dolayı haşere ile mücadeleni yanında, antiseptik ve deodorantların da atılmasına müsaade eder.
100 mikron bir metre'den yere 4 saniyede, 50 mikron 5 dakikada, 1 mikron 8 saatte düşmektedir.

NİÇİN ULV ?
1-ULV ilaçlama tekniği, dumanlama sistemine göre ilaç partiküllerinin havada çok daha fazla kalabilmesinden dolayı en az 5 misli daha fazla randıman vermektedir.
2-U.LV sistemi Dünya Sağlık Örgütü'nün onayladığı bir ilaçlama tekniğidir. Çevre dostudur.
3-Çok daha az ilaçla daha çok alamın ilaçlanması mümkündür.
4-Mazotun yan kanserojen etkisi kalkmaktadır.
5-Mazotun ekonomik külfeti ortadan kalkmaktadır.
6-Dumanlamada kapanan kapı ve pencereler U.LV sisteminde arkına bile varılmadan ilacın evlerin içine girerek iç mekanlarında sağlıklı bir şekilde ilaçlanması sağlanabilmektedir.
 

 Fare KütüphanesiSitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.