Haşere Mücadelesi
Goliath Gel
Jel Yöntemi İle Mücadele:
Goliath Gel 
 

 Türler

Uygulama Oranları
Alman Hamamböceği 0,03 gr/m2
Oriental Hamamböceği 2x0,03 gr/m2
Amerikan Hamamböceği 2x0,03 gr/m2

 video izle

Spreylere alternatif olarak ortaya çıkan fipronil aktif maddeli Goliath Gel kullanımı ilaçlama işleminin çok daha kolay, daha etkili ve daha kalıcı bir şekilde yapılabilmesi olanağını sağlamaktadır. Jelin uygulama kolaylığı, kokusuz ve toksik olmayan yapısı ilaçlama işleminin spreyleme yönteminin içerdiği riskler ve rahatsızlıklar olmadan yapılmasını sağlar.
 

Goliath Gel en düşük dozda çalışan jel üründür.
Laboratuar testleri etiket tavsiyesi olan 0.03 gr.'lık küçük bir damla Goliath Gel'in 1.000' den fazla hamamböceğini öldüreceğini göstermektedir. 
Laboratuar ve alan testleri Fipronil'in, jeli yemiş hamamböceklerinin cesetleri veya dışkılarının diğer hamamböcekleri tarafından yenilmesi ile bir hamamböceğinden diğerine transfer edilebileceğini göstermektedir. Zincirleme etki, yuvalarına gizlenmiş hamamböceklerinin dahi kontrolünü sağlar, bu yüzden daha da yüksek bir performans düzeyine ulaşılır ve ortamda kontrol altına alınmamış hamamböceklerinin kalması önlenir.

Jel yönteminde damlacıklar şeklinde ve bulaşma ihtimali olmayan yerlere uygulama yapıldığı için temizlik gerektirmez ve rutin temizliklerde dahi damlacıklar ortadan kalkmaz.Uygulaması yapılan ortamda yaşayanlar ve çalışanlar rahatsız edilmeden, alanın boşaltılması, malzemelerin kaldırılması, ilaçlama sonrası ortamın havalandırılması  ve temizlenmesi problemleri olmaksızın, günün herhangi bir saati uygulama yapılabilir.
0,03 gr'lık damlacıklar ile noktasal uygulamalar için geliştirildiğinden ve etkinliği çok yüksek
olduğundan m2 maliyeti açısından değerlendirildiğinde en kalıcı ve en ekonomik uygulamalara imkan sağlayan jel üründür.
Sprey Yöntemi İle Mücadele:
Sprey residüel ilaçlamaHaşere mücadelesinde uygulanan sprey yönteminde, Dünya Sağlık Örgütünün önerdiği aktif maddeleri içeren, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı insektisidler, eğitimli teknisyenlerimiz tarafından uygulanmaktadır.
Kullanılan insektisidler kokusuzdur. Leke ve iz bırakmaz.Yüzeylerde 3 ay süre ile haşerelere karşı etkisini sürdürür.Daha sonra parçalanarak yok olur. Doğada birikim yapmaz.İnsan sağlığına toksik değildir.
Etki şekli, yüzeylerde oluşturduğu mikrokapsüller aracılığıyla haşerelerin sinir sistemini tahrip ederek yok olmalarını sağlar.
Sprey uygulama öncesi ev ortamında, mutfak dolaplarındaki malzeme ve yiyeceklerin boşaltılarak, salonda masa üzerine toplanması ve üzerinin örtülmesi genel hijyen kuralları ve korunma gereğidir.
İlaçlama sonrası 15 gün süre ile dolap içleri ve duvar dipleri ıslak temizlenmemelidir.Aksi taktirde ilaçlama anında kaçan ve yumurtadan çıkan haşereler ilaçsız ortamda yaşamaya ve üremeye devam edeceklerdir.
Mutfak malzemeleri dolaplarda iken ilaçlama KESİNLİKLE yaptırılmamalıdır.
 

 Fare KütüphanesiSitemizde kullanılan resimler, metinler ve diğer tüm içeriklerin telif hakları firmamıza aittir. Bu sitede yer alan içerikler, firmamızın izni olmadan basılı veya elektronik bir ortamda kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz ve çoğaltılamaz.